Podnikání

Jak je důležité SEO pro rodinné farmy

Kdybyste si dali tu práci a vyhledali seznam soukromých farmářů v České republice, naleznete jich několik desítek, možná stovek, ovšem nebude rozhodně snadné je dohledat všechny. Neexistuje totiž přesný jmenný seznam s kontaktními údaji pro určité lokality, takže například pokud vyhledáváte farmáře z okresu Louny, musíte se spoléhat na vyhledávače, a ty vám mezi nimi mohou podstrkovat firmy, které s farmařením nemají nic společného, a jsou pouze překupníky farmářských výrobků.

problematika SEO

Tímto jsme vám chtěli naznačit, že farmáři mnohdy ztrácí své klienty tím, že o nich lidé prostě neví. Buď nemají své vlastní webové stránky, anebo je mají, ale nemají podchycené SEO v Brně, nemají ošetřené ani SEO v Praze a kdekoli jinde, takže ačkoli mohou nabízet skutečně špičkové produkty v BIO kvalitě, vyhledávač tyto stránky zařadí kamsi na konec seznamu. Jenže vtip je v tom, že lidé nemají dostatek energie, času ani trpělivosti prohledávat stovky odkazů a mezi nimi porovnávat ty nejlevnější a nejkvalitnější zdroje, prostě porovnají mezi sebou jen pět, šest, možná prvních deset, a zbytek zůstane bez povšimnutí.

farmářské výrobky

Chcete-li tedy podnikat vy, nebo vaši přátelé v tomto oboru, v první řadě se snažte o sobě dát vědět po obsahové i grafické stránce propracovaným webem, a náležitě ošetřeným SEO problematikou. SEO je souhrnná zkratka pro sled operací, s nimiž pracují vyhledávače. Kdo má SEO lépe, jak se říká, „zmáknuté“, má větší šanci být v popředí při vyhledávání, a může se klidně stát, že si vás pak zapamatují desítky, možná stovky zájemců, a nabídnete-li jim to, po čem skutečně touží, nebudou mít důvod měnit dodavatele.

Problematika SEO se pochopitelně netýká jen farmářů, je to záležitost obecně platná pro všechny obory lidské činnosti, které potřebují prezentaci v mediálním světě, v tomto případě ve světě Internetu.