Nakupování

Klimatizace se vždy hodí

Během léta se i u nás často vyhoupnou venkovní teploty hodně přes třicet stupňů, a zatímco jinde mají moře, které ochlazuje vzduch, u nás se ničeho takového dočkat nemůžeme. I tak je možné se proti tomuto druhu počasí efektivně bránit. Hlavní je samozřejmě doplňovat tekutiny, nejlépe pitím čisté vody z kohoutku, případně minerálek. Důležité je nezapomínat ani na pokožku. Pravidelné sprchování či ještě lépe koupání dokáže kůži udržet v dobré kondici. Ovšem i přes striktní dodržování výše zmíněných pravidel je často těžké v takovýchto vedrech vydržet existovat normálně.

Klimatizace u stropu

Z tohoto důvodu existují klimatizace praha, které mohou mnoha lidem vytrhnout pomyslný trn z paty. Jedná se o velice efektivní zařízení, jež často disponují více funkcemi, než je pouhé ochlazování vzduchu.

Pouze nechladí

Spousta lidí se mylně domnívá, že klimatizace fungují pouze jako ochlazovače vzduchu. Ano, je to jejich prvotní funkce, nicméně hlavně nejnovější verze toho umí mnohem více. I střední třída klimatizací bez potíží zvládá nejen ochlazovat, ale také fungovat jako topení. Takováto zařízení se tudíž dají normálně používat během letních veder i při zimních mrazech. Nastavení není vůbec složité, stačí se jen řídit podle manuálu.

Klimatizace

Mobilní verze

Standardní klimatizace jsou obvykle docela velké a stacionární. Instalují se nejčastěji na stěny ke stropu, případně jsou situované v rozích pokojů. Ne každý model to tak ovšem má. Jsou zde i jiné typy, jež je možné přenášet kam je jen libo. Tyto mobilní verze si v posledních několika málo letech získaly poměrně velkou oblibu.

Jsou totiž levnější, než je standard, a zároveň stále vytvářejí poměrně slušný chlad. Tyto modely se tudíž dají používat pokaždé v jiném pokoji, aniž by bylo nezbytné je složitě montovat. Výborné jsou i pro majitele chatek, kteří si takovýto přístroj mohou vozit třeba na chatku.