Nezařazené

Nejlevnější lék

Na nepříjemné pocity v břiše trpí často mnoho z nás. Břicho je totiž citlivý orgán, na kterém se odráží i stav naší psychiky. Je to takové zrcadlo našeho citového rozpoložení. Úzkost, napětí, nervozita – všichni známe žaludeční a střevní problémy z těchto příčin. Na střevní neurózu neboli dráždivý tračník, ale i na spoustu dalších zdravotních problémů, máme jeden lék, který nás nic nestojí a kterým si právě nejvíce promasírujeme vnitřní orgány jako je již zmíněný střevní trakt. Je to obyčejný SMÍCH.

 klaun s červenýmo nosem

CO VŠECHNO SMÍCH UMÍ:


·         zmírňuje bolest


·         podporuje imunitu a trávení


·         upravuje krevní oběh, krevní tlak a dýchání


·         stimuluje mozkové funkce


·         odbourává stres a působí antidepresivně


·         přispívá k přirozené relaxaci a ke kráse

 

KLAUNI A KLUBY SMÍCHU

Smích se dá přirovnat ke sportovní činnosti. Bylo totiž prokázáno, že sto zasmání odpovídá deseti minutám veslování. A jelikož při smíchu jsou vylučovány hormony štěstí a dobré nálady, je jím tlumena bolest a odstraňována deprese. Z toho důvodu vznikli už v minulém století zdravotní klauni, kteří jsou zaměstnáni v nemocnicích, v domech pro seniory a pomáhají hospitalizovaným dětem. Jsou to školení profesionálové, kteří úspěšně zlepšují celkový psychický a tím i fyzický stav nemocných. Po celém světě jsou v oblibě také kluby smíchu, spojené s jógou, které založil indický lékař Kataria. Smích je zde vyvoláván kombinacemi cvičení, která vedou k smíchu přirozenému.

 smích jako lék

ROZHODNĚTE SE PRO SMÍCH

Přes to všechno se stále smějeme málo. Mnozí namítnou: jak se mohu smát, když mám problémy a radovat se prostě nemohu? Řízený smích však není nic falešného. Naštěstí na nás má pozitivní účinek, i když nejde o bezprostřední výbuch veselí. Prostě se rozhodneme se dobrovolně smát. Je přece o tolik lepší a snadnější smíchem se nakazit a nechat si krásně masírovat břišní svaly než polykat pilulky.