Nezařazené

O co všechno se postará prádelna a čistírna oděvů

Pokud patříte mezi velmi zaměstnané lidičky, kteří nemají čas zabývat se doma praním prádla, věřte, že prádelna a čistírna oděvů vám vytrhne trn z paty. Tyto služby tu ale nejsou jen pro časově vytížené lidi či lenochy. Profesionální služby vám prádelna zajistí i v případě, že potřebujete vyčistit svatební šaty, oblek, zimní bundy a kabáty, materiál z kůže, kožešiny, ložní prádlo, ale také třeba objemné peřiny, které se nevejdou do pračky.

Třeba se vám také nejednou stalo, že jste z pračky vyndali prádlo zmačkané a poničené. Nic takového se vám již nebude opakovat, pokud začnete využívat kvalitních služeb prádelny a čistírny oděvů. Spolehlivá firma za vás vypere všechno prádlo rychle a kvalitně.

·         ČISTÍRNA ODĚVŮ
Čistírna vám zajistí kvalitní, odborné, a především šetrné čistění a praní všech druhů oděvů a textilu. Při procesu čistění kladou důraz na specifické vlastnosti každého materiálu. Každý kus oděvu má jiný charakter, proto je nutné prádlo jednotlivě roztřídit a ujasnit si, jak nejlépe se vyčistí.

Na odstraňování skvrn je hned několik technologií:
1.       chemické čištění
2.       mokré čištění
3.       praní

Když je oděv čistý, musí se ještě napařit, vykartáčovat, odžmolkovat, vyžehlit, zabalit a připravit k odvozu.

·         PRÁDELNA
Zde se postarají o všechny druhy ložního prádla a rovného prádla všech rozměrů, ale také o bytový textil, který nejde prát v domácích podmínkách. K praní se používá upravená pitná voda a moderní technologie, takže je vyprání vždy optimální. Po vyprání se prádlo vyžehlí a vymandluje, a zároveň je chráněno před vnějšími vlivy.

·         ČIŠTĚNÍ PEŘÍ, KŮŽE A KOŽEŠIN
Na tyto materiály se používá suché strojové čištění nebo čištění párou, které zaručí nepoškození daného materiálu.

·         DALŠÍ SLUŽBY
Některé prádelny a čistírny nabízejí svým zákazníkům ještě další přídavné služby, jako je například oprava oděvů. Pokud je vaše prádlo poškozené, nebo potřebujete například zkrátit délku či vyměnit zip, tak přesně o veškeré tyto opravy a krejčovské úpravy se vám zde profesionálně postarají.
Můžete si zde také nechat udělat impregnaci zimního oblečení, spacáků a dalších oděvů. Na tyto služby se používají speciální impregnační prostředky, které váš oděv dokonale ošetří.