PC

Bezpečná jízda s Osram night breaker h7

Hustota provozu

Za posledních dvacet let se provoz na silnicích zvýšil zhruba o 120 procent. Příznivá ekonomická situace ve vyspělých evropských zemích a hospodářská konjunktura způsobila mimo jiné i větší zájem o nákup osobních vozidel. Mnoho rodin nevlastní jen jeden vůz, většinou dva nebo tři, v provozu je také mnoho vozů ojetých a to má za následek častější zácpy a také více stresu, zvláště ve vypjatých dopravních situacích.

reflektor

Hustý provoz za snížené viditelnosti je pak velmi náročným testem připravenosti a psychické kondice. Součástí tohoto procesu jsou také přední světlomety, které mnohdy rozhodují o situacích ve zlomku sekundy. V takovém případě se pak počítá každý metr světelného kuželu navíc, stejně tak množství vydávaného světla a jeho barva.

Nepodceňujte svou bezpečnost

Vývojová pracoviště společnosti Osram se zaměřila na dva základní typy řidičů a způsoby jízdy. Prvním z nich je převažující denní provoz a více jízd ve městech, kde je vozovka i v nočních hodinách dostatečně osvětlena. Těmto lidem zpravidla postačí běžné parametry a upřednostní raději dlouhou životnost, kterou zajistí model Ultra Life s prodlouženou zárukou a předpokládanou životností až 6 let.

auta v dešti

Správná volba osvětlení může v kritickém okamžiku zachránit život

Na druhé misce vah se objevují řidiči s převahou večerních a nočních jízd, nebo na delších trasách mimo město. Pro ty jsou určeny výrobky označené jako Osram night breaker h7, s nimiž se plně projeví jejich převaha zvýšením jízdního komfortu. Zásadní moment spočívá v delším světelném kuželu, prodlouženém o čtyřicet metrů, ve vyšší hodnotě jasu, v bělejším světle a jeho množství navýšeném až o sto deset procent. Zlepší se celkový přehled o dění před vozem, včetně nebezpečné pravé krajnice, zkrátí reakční doba a sníží pravděpodobnost vážné nehody, zvláště při střetu s cyklisty nebo s chodci.