Nezařazené

Být bohatý není hřích

Už v Bibli se píše, že „kořenem všeho zla nejsou peníze, ale láska k penězům“. Na to se nedá říct snad nic jiného než AMEN. Peníze samy o sobě nejsou špinavé, nerozdělují rodiny a nepodrážejí nohy přátelům, to dělají lidé, kteří jsou jimi posedlí. Lidé, kteří si neuvědomují, že mít peníze automaticky neznamená být šťastný. Když se ale budeme bavit o normálních lidech, ne prototypech strýčka Skrblíka, přiznejme si, že je lepší fungovat s penězi než bez nich.
peněženka na kreditní karty

Mít se dobře
Když máte peníze, nemusíte se nechat vláčet okolnostmi. Rozhodujete se svobodně a dobrovolně, kde budete bydlet, jaké auto budete řídit, jaké oblečení budete nosit, kolik dětí budete mít a na jaké kroužky budou chodit. Nemusíte se snažit shánět tu nejlevnější dovolenou nebo vždy nakupovat pouze ve výprodejích. Nemusíte se bát, jestli vyjdete do konce měsíce a ve stresu počítat každou korunu.
Realizovat projekty
Kromě toho, že se postaráte o to, aby vaše rodina včetně vás měla zajištěny všechny potřeby, můžete své peníze investovat, realizovat sny, vize a nápady nejen své, ale i lidí, kteří vás osloví. Máte šanci založit firmu (a tím vytvořit pracovní místa), uspořádat větší akci pro děti, zapojit se do politiky. Můžete prakticky cokoliv a nemusíte se trápit tím, že na realizaci svých plánů nemáte prostředky.
bankovky muže
Pomáhat ostatním
Pouze lidé, kteří disponují penězi, je mohou použít pro dobrou věc. Můžete mít dobré srdce a vodit babičky přes cestu, ale nakrmit děti v Africe, zaplatit pomůcky handicapovaným dětem nebo postavit domov pro seniory mohou pouze bohatí. Majetek v rukou štědrých lidí může zlepšovat a zachraňovat lidské životy.
Proto se nespokojte s průměrností. Nestyďte se za to, že byste chtěli být bohatí. Nedovolte však nikdy, aby peníze obsadily jednu z předních příček ve vašem životě. Pamatujte na to, že pokud je budete mít, posílejte je dál, protože peníze v oběhu plodí peníze a čím víc jich budete mít, tím víc dobra můžete vykonat.