Podnikání

Čistý koberec je vizitkou vaší domácnosti

Absorpční schopnost koberců je značná

Když se pozorně zadíváte na strukturu kobercových vláken, zjistíte, že se jedná o velmi hustou síť, která je schopna zachytit velké množství nečistot. Schopnost pohlcovat tekutiny, rozptýlený mastný prach, sypké materiály, ale i zápach, je neuvěřitelná. Je to jedno ze zásadních úskalí podlahových krytin tohoto typu a, díky tomu také lidé řeší již desítky, možná stovky let, jakým způsobem udržet koberce v původním stavu.

koberec na podlaze

Vynález vysavače přinesl lidem obrovský pokrok, ale sami jistě dokážete posoudit, že metoda suchého vysávání prachu není plně dostačující k tomu, abychom mohli říci, že náš koberec je skutečně čistý. Je to, jako kdybychom zašpiněné prádlo namísto vkládání do pračky podrobovali pravidelnému vysávání s vědomím, že si jej zas můžeme znovu obléknout.

vysávání koberce

Skvrny a zápach

Celkovou situaci ohledně udržení čistoty koberců nám ještě ztěžují dva důležité momenty, a sice různé skvrny a zápach. Jestliže vám na koberec upadne nedopatřením obložený chlebíček, anebo toast s rajčatovým protlakem, jste nuceni ihned zakročit a pokusit se skvrnu odstranit, dokud je čerstvá, jenže málokdy se vám podaří místo vyčistit pouze ručním kartáčováním tak, aby nebylo po znečištění ani památky. V takovém případě je pak nutné povolat profesionály a požádat je o čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/ speciálním strojem, např. osvědčeným systémem Rotovac. Tehdy se pak možná vyplatí nechat vyčistit koberec celý, případně se zamyslet, zda by nestálo za to podrobit čištění i čalounění sedací soupravy.

Jak už bylo řečeno, koberce také rády přijímají i zápach, a to například z vaření, kdy se do ovzduší uvolňuje mastnota, a ta pak na koberci žlukne a provází ji typický odér. Mastnotu jen stěží odstraníte z vláken běžným sáčkovým vysavačem, a podobné je to i se zápachem, který se na koberec dostane z bosých chodidel. Koberce navíc ochotně přijímají pachy i z našich ponožek a silonových punčoch, takže se vám pak po delší době může zdát, že podlahová krytina připomíná týden nemyté nohy.