Nakupování

Složení olivového oleje napomáhá organismu v mnoha situacích

Olej na smažení i za studena

Cena olivového oleje se často odvíjí od jeho kvality. Ten nejkvalitnější je vždy lisovaný pouze za studena, z celých plodů (nikoli z pokrutin), v kvalitě BIO a není rafinovaný. Můžete jej využít jak na smažení, tak i ve studené kuchyni.

olivový olej pro kosmetiku, na masáže i do kuchyně

Olej na masáže a kosmetiku

Kvalitní a tělu prospěšná kosmetika se opírá o dva zásadní údaje. Za prvé je to obsah cizorodých látek, jenž je v ideálním případě nulový, a za druhé jde o složení, které optimálně zvenčí vyživuje pokožku. Jestliže se výrobcům kosmetických přípravků podaří skloubit tyto dva aspekty v jeden celek, obvykle máme na trhu výrobky s poměrně vysokou cenou. V zásadě tu platí nepsané pravidlo, že čím levnější, tím kvalitativně horší zboží.

černé olivy

Olivový olej, za studena lisovaný, nerafinovaný a v BIO kvalitě z prověřeného zdroje, označovaný jako extra panenský, lze pro kosmetické účely využít zrovna tak, a to výrazně levněji. Svým složením může konkurovat mnoha kosmetickým řadám a může vám být prospěšný pro celou řadu aplikací:

Ochrana pokožky před sluncem – chcete-li posbírat dostatek vitamínu D, nevyhýbejte se slunci a nepoužívejte žádné krémy s ochranným faktorem. Namísto toho si pokožku potírejte olivovým olejem (tím kvalitním) a vystavujte se slunci přiměřenou dobu, abyste se nespálili.

Vysušená pokožka – po častém sprchování nebo vydatnějších koupelích a také po pobytu v bazénu s chlorovanou vodou bývá pokožka značně vysušená, dehydrovaná a mnohdy poškozená. Olivový olej tyto problémy dokáže napravit.

Masáže – o využití olivového oleje pro masérské účely se ví již dlouho a my vám jen chceme naznačit, že kromě klasických masáží zad, hýždí, stehen a zátylku byste si mohli častěji dopřát reflexní masáže chodidel. Ty můžete provádět i sami na sobě nebo navzájem s partnerem, je to velmi účinná terapie proti stresu a civilizačním chorobám včetně depresí a úzkostí.