Nakupování

Dárky pro nadšené turisty

Turistika je v Česku velmi oblíbený sport. Někdo se jí zabývá jen příležitostně, pro jiné je to pravidelný koníček. Během turistiky máte možnost poznat známá i neznámá místa po České republice, vidět nádhernou přírodu, a ještě si dobře zasportovat. A nemusíte zdaleka zůstat jen v Česku, spoustu nadšenců podniká dlouhé túry i za hranicemi naší země.

Pokud je ve vašem okolí někdo, kdo vyznává turistiku, zkuste mu udělat radost některým z těchto dárků.

turistika

Multifunkční nůž

Multifunkční nože bývají základním vybavením každého turisty, zvláště, pokud se vydávají na vícedenní túry. Pak se bez něčeho takového neobejdou. Dbejte na to, abyste zakoupily opravdu kvalitní nůž, který něco vydrží a nebudete muset čepel brousit po jednom použití. Takový multifunkční nůž obvykle obsahuje samotný nůž, vývrtku, otvírák na konzervy, malý šroubovák, bodec a třeba i pinzetu. Záleží, jaký druh zakoupíte.

Knihy o turistice

Pokud obdarovaný k turistice i rád čte, určitě mu uděláte radost nějakou knihou zaměřenou na toto téma. Můžete vybrat cestopis nadšených turistů, které jsou velmi inspirativní. Můžeme doporučit třeba 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou od Jana Rendla nebo 40 dní pěšky do Jeruzaléma od Ladislava Zibury. Nebo zakupte knihy s tipem na nejrůznější turistické trasy, jako třeba Nejhezčí túry světa od Jana Hocka nebo Severní stezka – Českem od západu k východu od stejného autora.

chůze

Oblečení a boty

Na turistiku potřebujete mít dobré oblečení, které bude nejlépe funkční, nepromokavé a v správných chvílích vás zahřeje, nebo naopak vám v něm bude příjemně ve velkých horkách. Důležité jsou také trekové boty, které rozhodně musí být kvalitní a musí skvěle sedět. Jinak túru odnese dotyčný přinejmenším puchýři. Pokud si nejste jistí velikostmi, můžete tento dárek vyřešit nákupem poukazu do obchodu, kde prodávají kvalitní turistické vybavení.