Podnikání

Manuální práce

Pamatuji si, když jsme se s přítelem chystali na dovolenou, že pojedeme na chatu. Měli jsme v práci volno, takže jsme chtěli čtyři dny, které jsme měly volné, strávit na chatě. Proto jsme si s přítelem taky řekli, že než opustíme náš byt, že si taky všechno zkontrolujeme, jestli mám všechno doma sedí a jestli není něco podezřelé. Protože máme velmi zlé zkušenosti s tím, že když si člověk všechno doma neověří, nepřekontroluje, tak potom taky může být samozřejmě špatně překvapený a smutný, kdyby se mu doma stala nějaká nehoda. Samozřejmě, že jsme byli taky domluvený se sousedy, že kdyby se u nás doma něco dělo, tak samozřejmě můžou volat například policii nebo havarijní služby nebo hasiče a další. Protože se jednou stalo, že náš soused, který bydlí nad námi v bytovce, zapomněl vypnout troubu.

Ale nářadí mi cizí není.

A nehoda samozřejmě byla na světě. Takže sousedé museli volat hasiče, aby se všechno dalo do pořádku. A nám se jednou stalo, že nám zase prasklo vodovodní topení v kuchyni. Museli jsme volat havarijní služby, aby nám poslali rychle nějakou službu, například instalatéra, který bys s tím hned poradil. A přijela k nám služba z webové stránky —-, která se zabývá právě havarijními službami, dělají v době kvalitního a šikovného řemeslníka, který vám udělá opravdu dokonalou práci, aniž by si vzal za to vysoké peníze.

Technicky zdatná nejsem.

Mně se tato práce líbí, protože je to velmi důležitá práce a opravdu nevím co bych dělala, kdyby ke mně třeba havarijní služba nepřijela včas. Já sama bych si nic opravit asi neuměla. Dneska lidé nechtějí moc chodit na učební obory, spíše všichni studovat vysoké školy, jenomže to je potom. Proto nám, kdo udělá manuální instalatérskou práci? Je opravdu taky mnoho lidí, kterým můžeme děkovat za to, že si žijeme tak, jak žijeme. Nemusíme se bát, že by nás třeba potkala nemile nějaká skutečnost, se kterou bychom si nevěděli rady.