Nezařazené

Efektivní pomocník v péči o bazén

Touží vy či vaše rodina po dovolené u moře, avšak na takto strávené léto nemáte dostatek financí? Dozajista nechcete své nejbližší zklamat, proto se zamyslete nad investicí do venkovního bazénu. Ačkoliv se budete muset obejít bez vln a horkého písku, bezpochyby zabodujete. Primární je přeci jen možnost osvěžení, a tu budete mít rázem k dispozici po celou koupací sezónu.
děvče pod hladinou.jpg
Výhodou pak může být i absence nekonečných davů turistů, řas ve slané mořské vodě či předrženého občerstvení. Není nic jednoduššího, než si připravit domácí vychlazený drink s řádnou dávkou ledu a ulehnout s ním na křesla k bazénu. A věřte, že dětem stačí vskutku málo, vydovádí se jak na pláži, tak na zahradě, stačí pouze lákavý element vody!

Ať si již pořídíte bazén zabudovaný či nadzemní, je zapotřebí se o něj pečlivě starat, čistit a kontrolovat kvalitu vody. Jen tak budete moci zajistit perfektní a zdravotně nezávadné koupání. Rozhodně byste tedy neměli zapomenout pořídit:

· solární bazénovou plachtu, která chrání vodu jak před nečistotami, tak ji zároveň zcela ekologicky a levně ohřívá
· bazénovou filtraci, ideálně pískovou – ta zajistí průběžné čištění
· solární vyhřívání či teplené čerpadlopro prodloužení možnosti koupání
· bazénový vysavač, který zajistí efektivní čištění těžce dostupných míst
· bazénovou chemiicoby nezbytného pomocníka při péči o kvalitu vody
nafukovací kruh.jpg

Když plachta zachraňuje

V případě, že pořizujete bazén nadzemní, je zcela nezbytné pořídit podložku pod bazén . Jedná se o praktický kus geotextilie, která vám může ušetřit značný finanční obnos, jelikož efektivně chrání vaše koupací zařízení, a to hned několika způsoby:

· zabraňuje protržení materiálu bazénu, a tedy jeho nenávratnému zničení
· neumožňuje prorůstání trávy
· ničí plísně v jejich zárodku

Samotnou podložku stačí umístit na vhodný podklad v podobě vrstvy písku či prosáté zeminy. Pořízení tohoto doplňku přitom není nijak drahé, můžete s přitom být jistí dokonalou ochranou.