Nakupování

Jak přepravit jízdní kola na dovolenou

Kdo má tažné zařízení, má možnost pořídit k němu držák jízdních kol. Přeprava kol tímto způsobem je výhodnější, než na střeše nebo zadních dveřích z toho důvodu, že na kola za jízdy dobře vidíte, jsou snáze přístupná, protože se nachází nízko nad zemí, je malá pravděpodobnost, že vám spadnou na karosérii vozidla a při jízdě nevnímáte podstatné zhoršení jízdních vlastností vzhledem k tomu, že těžiště jízdní soupravy zůstává jen v malé výšce od silničního http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnost-silnicniho-provozu.aspx povrchu.

děti na kolech

Připevnit držák na kola na tažné zařízení a naložit na něj kola je snadné, ten nejobtížnější úkol však na vás teprve čeká, a tím je naplánovat, kam vlastně s vašimi bicykly vyrazíte, aby to stálo za to. Budete-li se orientovat na Českou republiku, trochu vám vaši volbu usnadníme. Nabízíme vám několik oblastí, kde jsou cyklisté vítáni, a kde jsou pro ně přichystané zajímavé cyklotrasy.

Jižní Čechy

Jizerské hory – pro zdatnější cyklisty je tento terén naprosto ideální. Máte tu pozvolná stoupání a klesání, prudší kopce pro lepší kondičku, ale i rovinaté terény v údolí nebo v okolí přehradních nádrží. Doporučit bychom vám mohli Desnou a přehradu Souš, trasu mezi Kořenovem a osadou Jizerka, obec Maxov a Bukovou horu, Josefův Důl, Albrechtice v Jizerských horách a Žďár u Tanvaldu.

Třeboňsko – rybníkářská oblast a okolí řeky Lužnice jsou soustředěné převážně v Třeboňské pánvi a cykloturistika je tu lákavá zejména pro rodiny s dětmi a cyklisty, kteří chtějí spíše relaxovat a užívat si krás okolní krajiny. Nejkrásnější trasy vedou z Chlumu u Třeboně po proudu Lužnice anebo naopak z Veselí nad Lužnicí proti proudu řeky směrem do obce Lužnice a k hrázi rybníka Rožmberk.

Vltava – zalíbit by se vám mohl i horní tok Vltavy, kterou na kolech můžete poznávat od Soumarského mostu k Lipnu a podél přehrady pak do Loučovic, Vyššího Brodu, Rožmberku nad Vltavou a Českého Krumlova. Tuto trasu si rozdělte alespoň na dva dny.