Nakupování

Jak zútulnit dětský pokoj?

Dětský pokoj by měl být pro děti útočiště, jejich místo, kde se budu cítit bezpečně a kam se budou moci zavřít, když jim bude svět házet klacky pod nohy a podobně. Proto byste měli respektovat jejich soukromí a nelézt tam zbytečně, popřípadě klepat, když tam chcete vlézt, protože je to jejich místo a jejich prostor, proto to respektujte a nikdy tam nechoďte jen tak, uvidíte, že budou děti i respektovat vás, až na to přijde, pokud budete respektovat vy je. Samozřejmě nemluvíme o tom, když se něco špatného děje a vy musíte nutně do jejich pokoje, v tom případě tam samozřejmě normálně vstupte, ale jen tak pro nic za nic tam neohlášeně nechoďte, není to pěkné.

pokoj

Snažte se respektovat to, že mají také svůj prostor. Snažte se jim takový prostor vytvořit alespoň v tom jejich pokoji tím, že budete dělat vše pro to, ať se jim v jejich pokoji líbí a ať tam rádi tráví svůj čas, protože pokoj by měl být místo, kam se mohou zašít kdykoliv a bude jim tam dobře. Nechejte vaše děti vybrat nábytek, popřípadě dekorace, aby se tam cítily dobře a měly pocit, že je to opravdu jejich místnost, kam mohou. Proto třeba s nimi konzultujte, co do pokoje chtějí a podobně. Umístěte jim tam zábavné věci, snažte se, ať je pokoj opravdu příjemný a ať se v něm nenudí. Ať se tam každý den těší a ať tam nejlépe tráví čas nejraději.

dětský pokoj

Používejte barvy, které jejich mysl zklidní, zelenou a žlutou, nebo barvy, které vaše děti mají rády. Ať se tam opravdu cítí dobře. Vytvořte jim v jejich pokoji takový zábavný koutek, kde mohou třeba hrát hry, dejte jim tam televizi, sedací vak pro děti Beanbag, koberec, na kterém si třeba mohou na zemi hrát a podobně. Umístěte na zdi různé obrázky, dekorace, které budou působit klidným a útulným dojmem. Zajistěte, ať je postel pro ně takový menší ráj, takže i malému dítěti kupte velkou postel. Bude se v ní cítit jako ve svém království.