Podnikání

Pronájem osobního auta versus jeho vlastnictví

Televizní obrazovka je plná reklam na prodej osobních vozidel. Jsou vám vyzdvihovány pochopitelně jen přednosti jízdy v nových modelech, které opouští automobilky jako na běžícím pásu, a o těch slabinách se již nedozvíte. Seriózní by od každého výrobce a zejména prodejce bylo, kdyby uváděli na pravou míru vše, co vás s pořízením vozidla čeká. Zejména po finanční a technické stránce. Problém je totiž v tom, že e osobní automobily, zvláště ty moderní, jsou nabité elektronikou a doma na koleně si je neopravíte, a tak jste závislí na cenách servisních služeb. Dále musíte bezpodmínečně splňovat legislativou dané předpisy, a těch není zrovna málo. Vymezují vám je pravidelné prohlídky STK, které kontrolují jak technický stav pohonné jednotky, karosérie a podvozku, tak i emisí spalin. Kdo není technicky zrovna zdatný, může mu to „pěkně zamotat hlavu“.

krásná krajina

I toto bývá jeden z důvodů, proč si někteří lidé vlastnictví vozidla rozmyslí. Pokud jej vyloženě nepotřebují denně k práci, a mají možnost do zaměstnání cestovat pohodlně městskou či příměstskou dopravou, je to podnět k zamyšlení. Auto nepotřebujete ani kvůli nákupům, protože vám dnes dovezou takřka vše přepravní službou při objednávkách v kamenných prodejnách i v e-shopech. Někde se dá dokonce tímto způsobem nakupovat potravinářský sortiment, takže nemusíte vůbec vkročit do samoobsluhy či supermarketu.

silnice se v zimě neudržuje

Velkou výhodou je, že si lze osobní automobil pronajmout v autopůjčovně v Praze 9. Může se vám to hodit při výjezdu na dovolenou nebo na výlet, a to kdykoli v průběhu roku. Můžete vyrazit v zimě do hor na lyže, v létě na přehradu do kempu nebo kamkoli na dovolenou v privátu nebo v hotelu. Ale co je podstatné, nestaráte se o technický stav vozidla ani v nejmenším rozsahu, pouze vám doporučujeme sjednat si pojištění, kdybyste náhodou nedopatřením vozidlo poškodili vlastní vinou.