Finance

Podnikatele nikdo neživí

http://www.postsignum.cz/files/navody/zaloha_klice/index.html t=UTF-8″>

Už jste někdy viděli soukromého podnikatele, který by žádal po státu, aby mu dal nebo přidal nějaké peníze? Už jste viděli soukromníka, který by se přisál na státní sociální systém, parazitoval na něm, a pokud už by něco dělal, pak jedině s bohorovným klidem, s tím, že kdyby mu to nevyšlo, tatíček stát to zaplatí?

Pochybuji, že byste někoho takového znali. A pokud snad podobného člověka znáte, pak jde nejspíše už jen o bývalého podnikatele, případně o někoho, jehož byznys dříve či později skončí neslavně. Protože někdo takový podnikat nemůže. Podnikání slouží k tomu, aby si na sebe někdo sám vydělal, v podnikání je každý sám zodpovědný za své výsledky i za to, jak se mu povede.

tři mince

Ovšem ne všechno může podnikatel ve svém podnikání dostatečně kvalitně ovlivňovat. Jsou tu i jiné, vnější vlivy, a kvůli těm se dostává kdekdo ze soukromníků do potíží i tehdy, když se maximálně snaží jim vyhnout. A jak se potom soukromí podnikatelé takových potíží zbavují? Často tak, že si vezmou půjčku, kterou využijí k financování všeho nezbytného a s tím související nápravě nedostatků. Což nemusí být rozhodně špatné řešení, pokud se nežádá o takovou půjčku bezhlavě.

rupie bankovky

Jenže navzdory tomu, že podnikatelé potřebují půjčky, se těchto nejednou nedočkají. A to ne proto, že by neměli na koho se obrátit, ale proto, že je leckterý poskytovatel půjček odmítne. Třeba pro příliš malé příjmy, pro špatně vypadající daňové přiznání, pro záznamy v registrech dlužníků… A pak jsou touhy takových zoufalých podnikatelů nevyslyšeny. Pokud se tedy nevyužije nebankovní hypotéka, která se i v případě lidí s velkými problémy získává snadno. Protože u té stačí k úspěchu i jenom zástava nemovitosti a schopnost splácet. A když aspoň to může soukromník nabídnout, u nebankovní společnosti si přijde na své. A může to být i to nejlepší možné řešení potíží.