Finance

Vlastní bydlení

Vždycky jsem si říkala, že až budu dospělá nebo až budu mít partnera nebo budu vdaná, tak budu mít vlastní byt. A netoužila jsem po něčem velikém, ale chtěla jsem hlavně to, aby to bylo moje. Protože v naší rodině se stále drží bohužel takový trend, že všichni bydlí v nájmu. Opravdu neznám nikoho z naší široké rodiny, že by někdo měl ve vlastním vlastnictví nějaký byt anebo dům a nebo alespoň chatu. Všechno se vždycky u nás jenom pronajímalo a půjčovalo. Je sice logické, že alespoň takhle člověk ušetří nebo že se opravdu nikdy nezadluží na nějakou hypotéku třeba na čtyřicet let.

Někdy je hypotéka drahá.

A upřímně, pro mě taky hodně složité se zadlužit. nerada si beru půjčky, protože mám velmi nepříjemný http://ona.idnes.cz/veci-ktere-zpusobuji-telesny-zapach-d7s-/zdravi.aspx%3Fc%3DA170404_100312_zdravi_pet pocit z toho, když někomu dlužím peníze, natož hodně peněz, jako třeba hypotéka! Ale na druhou stranu to má taky svoje výhody, jak všichni víme. Dům či byt bude váš, třeba až vám bude šedesát nebo sedmdesát, ale bude vaše a o to tady jde. Tady taky záleží na tom, v kolika letech si hypotéku vezmete. Proto tady taky a nabízí vzít si nějakou hodně výhodnou hypotéku. A je jedno, jaká bude? To tedy ne. Co třeba kdybyste zkusili nebankovní hypotéku? Protože nebankovní hypotéky jsou takové, které jsou rychlejší na vyřízení než klasické hypotéky.

Peněz není nikdy dost.

Navíc taky někomu nebankovní hypotéky mohou připadat jednodušší a taky o dost méně složitější, protože je tam méně papírování. A já jsem se o tomhle přesvědčila, protože nakonec s přítelem jsme si vzali nebankovní hypotéku, kterou jsme měli schválenou asi za pět nebo šest měsíců. Od té doby máme malinkatý byt. Sice jenom dva plus jedna, ale jsem ráda, že v budoucnu ten byt bude jenom náš a nikoho jiného. A vám by se tohle nelíbilo? Myslím si, že hodně páru by toužilo po tom, aby měli svoje vlastní hnízdečko lásky A někomu třeba nevadí, že si vezmou nebankovní hypotéku, protože budou vědět, že budou jako zamilovaný pár něco vlastnit.