Podnikání

Sídlo společnosti

Každá společnost má povinnost mít své sídlo. Může se samozřejmě jednat pouze o budovu, kde firma má své kanceláře, ale pokud se jedná o sídlo, kde jednáte se svými potencionálními klienty a zaměstnanci, jistě by měla mít firma reprezentativní místo. Pokud jste ochotni investovat, můžete si nechat postavit reprezentativní budovu pro sídlo své společnosti nebo zakoupit nějakou budovu. Sídlo firmy by mělo odrážet firemní identitu a mělo by s ní ladit. Pokud například společnost má logo v určité barevné kombinaci, bylo by vhodné například i dekorace stejně barevně sladit. Exteriér budovy by měl na první pohled zaujmout. Je to to první, co vidí váš klient, když k vám dorazí. Mělo by být situováno na správném místě, aby bylo dostupné pro vaše klienty, například blízko centra.

Zasedací místnost

Pokud máte dostatečný prostor, vhodné by bylo také poskytnou nějaké parkovací místa nejen pro vás a vaše zaměstnance, https://prace.rovnou.cz/naklady-na-zamestnance.html ale i pro klienty, aby nemuseli docházet z parkoviště do vaší firmy půl hodiny. Budova by měla mít velká okna, čistá samozřejmě a něčím zajímavý vstup. Klient totiž nebude hodnotit jen vás a vaše podnikatelské záměry, ale i prostory kolem sebe. Klient vnímá totiž okolí kolem sebe a spojí si vás s vaším sídlem, jeho barvami, vůní a například i příjemnou hudbou.

Kancelář

Vnímáme totiž nejen službu, která nám je nabízená, ale i doprovodné služby jako je například občerstvení – dobrá káva či sklenice vody, dobré osvětlení a vhodné dekorace. Negativní zkušenosti s vaší firmou se totiž dostanou do povědomí společnosti rychleji než ty pozitivní. Samozřejmě interiér sídla by měl být jednotný a udržovaný. V sídle společnosti většinou bývají kanceláře, ty by měli mít sladěné nábytky. Konferenční místnost nebo vaše kancelář je místo, kam pravděpodobně zavedete své klienty pro váš meeting. Tato místnost by měla být jistě nejlépe vybavená.