Nakupování

Součástí vestavěných skříní na míru jsou i posuvné dveře

Máte spadeno na vestavěnou skříň? Pak budete kromě vnitřního uspořádání jednotlivých regálů či prostor s tyčemi na ramínka řešit i její vnější vzhled, tedy s velkou pravděpodobností vzhled posuvných dveří.

Posuvné dveře vestavěných skříní na míru se zhotovují tak, aby je bylo možné snadno ovládat jen lehkým pohybem jedné ruky. Tehdy je nutné dveře odlehčit a zároveň dostatečně zpevnit, a pro tyto účely se využívají speciální profilované rámové lišty, např. hliník Niagara zlatá Stěn skříně. Klient si při výběru dekoru dveří vybírá i vzhled těchto obvodových lišt, což je stejně důležité, jako dekor samotné dveřní plochy. Jaké barvě dát u posuvných dveří přednost?

šaty ve skříni

Bílá – bílé dveře vynikají svou univerzalitou. Snadno je napasujete k jakékoli podlahové krytině a obvykle není problém z estetického hlediska ani u okenních rámů, parapetů, svítidel, závěsů a záclon, rolet anebo dalšího typu nábytku. Bílá navíc odráží nejvíce světla a opticky místnost zvětšuje.

Modrá – pokud upřednostníte světlejší tóny modré barvy, bude navozovat tvůrčí atmosféru. Modrá se obecně hodí pro kreativní osoby, které milují volnost a svobodné sebevyjádření. Nezapomínejte však, že modrá je barvou studenou, a ta se hodí spíše do teplejších místností nebo tam, kam po většinu dne dopadají sluneční paprsky.

tyč na ramínka

Zelená a žlutá – případně jejich vzájemná kombinace dokáže zvednout náladu a rozveselit mysl. Jsou to barvy ideální pro skeptiky nebo osoby trpící depresemi. U vestavěných skříní je navíc výhoda, že plocha dveří je poměrně velká, a že na vás jejich barevný odraz zapůsobí víc, než barva vašeho oblečení.

Růžová – připadá vám růžová příliš dětinská či „holčičí“, a tudíž do bytu nevhodná, leda tak do dětského pokoje? Pak se mýlíte, neboť s růžovou lze docílit lepšího soustředění a sebeuvědomění. Navozuje pocity klidu a míru v duši, a to je ta nejlepší zbraň proti stresu.