Podnikání

Vedení účetnictví

Povinnosti

Nemůžeme si jen tak podnikat a nikomu o tom neříct, protože by to mělo vážné následky. Jako první musíme jít na úřad zřídit si živnost, přičemž některé jsou volně dostupné, takže stačí vyřešit všechny formálnosti a následně zaplatit určitou částku. Ovšem třeba na taxikaření potřebujete koncesi, protože budete profesionálním řidičem přepravující osoby za účelem zisku. Dále se musíme přihlásit k daním, protože když provozujeme dlouhodobě výdělečnou činnost, tak musíme dodržovat zákony.

žena za počítačem

V opačném případě hrozí problémy s finančním úřadem, který by nám dal trest v podobě doplacení daně a k tomu ještě pokutu. Když budeme dávat pozor na své povinnosti a dodržovat termíny, tak se nemusíme ničeho obávat. Přeci jen oproti pozici zaměstnance je řada věcí náročnějších, ale na druhou stranu máme větší svobodu v rozhodování a nemáme žádného šéfa. Takže i zde máme jisté výhody a zároveň nevýhody.

papíroví účetnictví

Evidence nebo účetnictví

Daňové evidence je pro menší subjekty. Co je důležitým ukazatelem, jestli nám stačí stále evidence? Je to bezesporu částka 25 milionů korun, protože jestliže naše firma dosáhne vyššího obratu, než je tato částka, tak musíme vést účetnictví. To už je pochopitelně složitější, protože zde musíme rozdělovat výnosy a výdaje, přičemž vše má svá pravidla. Je potřeba svědomité vedení, abychom se nemuseli obávat kontroly. Jestliže nemáte nikoho ve společnosti, kdo by se u tuto povinnost staral, tak to ničemu nevadí, protože stačí využít účetnictví Praha. To patří mezi hlavní služby této společnosti, přičemž opravdu se v něm vyzná a takto řeší účetnictví spousta firem, a proto si můžete být jisti, že vše bude řádně vedeno, takže Vás nezaskočí ani finanční úřad. Před ním Vás klidně můžou zastupovat. Cen se bát nemusíte, protože je pro každého klienta počítána zvlášť. Vzájemně se navíc můžete domluvit o jaké služby se bude jednat.