Nakupování

Dekorativní sekery

Vždycky jsem se zajímala o umělecké předměty. Nevím, po kom jsem to zdědila, ale nejspíše po mém dědovi, protože můj děda byl vášnivý sběratel a sbíral všechno, co bylo ručně udělané. Děda si totiž vážil ruční práce. Říkal, že v dnešní době jsou všichni vyučení vysokoškoláci, kteří sedí pouze za stolem a něco píší na počítači nebo na papír. Zatímco děda vždycky si vážil těch, kteří pracují manuálně rukama. Já jsem asi byla po něm. Protože svého přítele jsem si našla ve firmě, kde dělali designový nábytek anebo kovaná schodiště a další kované ozdoby. A mně se to moc líbilo a vzhledem k tomu, že jsem zrovna chtěla opravit svůj domek na vesnici, tak jsem do kovářství chodila velmi často. Měla jsem v plánu kované schodiště. Jenomže když jsem viděla krásné kované sekery s pochvou, byla jsem docela překvapená. Je to úplně umělecká senzace.

Se sekerou se to musí umět.

A prohlížela jsem si podrobné kované sekery a musím říct, že je to opravdový skvost. A jde tady hlavně o přesnost. Nejen je tato práce o přesnosti a taky o tom, jestli to člověka baví. Protože pokud vás nebaví kovat věci, tak samozřejmě vaše práce nebude nikdy dokonalá. Podle mého názoru mají ručně kované sekery originální vzhled, jsou ostré a mají kvalitní čepel s pěknými dekorativními tečkami.

Ruční práce si cením.

A to se mi taky líbí, že se hodí také například při otevírání dopisu. Pochva je z pravé kůže a je to hovězí kůže. A sekyra je taky hotová z pružinové oceli, takže se nemusíte bát, že se vám kovaná dekorativní sekera nějak poškodí. A hodí se tak jako na ozdobu. Anebo pokud toužíte dát někomu originální dárek, tak kovaná sekera je to pravé. Nebo vy už máte doma nějaký kovaný umělecký skvost? Pokud ano, tak jistě víte, jak jsou tyto ručně dělané kousky dobře ceněné. Líbí se mu to a kovaná sekera je opravdový ruční skvost. Tady cena tomu odpovídá, ale vyplatí se to.