Nakupování

Betonový plot může posloužit i na okrasu

se et=UTF-8″>

Když se řekne „beton“, možná si vybavíte vojenské stavby anebo mostní konstrukce. Pravděpodobně pod tímto názvem nebudete shledávat nic pěkného, co by stálo za pohled nebo dokonce za vhodný objekt k fotografování. Ve skutečnosti se však beton objevuje velmi často na veřejnosti v podobách, které mají zlepšit estetický dojem tamního místa.

Okrasná betonová průčelí

Jedním z příkladů se může stát výstavba moderních budov. Kdybyste se pozeptali některého obyvatele Opavy, který zná Vinárnu u Přemka, jistě by vám k ní prozradil své reference. Vinárna byla v roce 2010 rekonstruována a celý areál přebudován na Dům umění, s okrasným betonovým průčelím. Jde o odlévaný stavební beton, obarvený do červenohnědého odstínu, a jak to tam dnes vypadá, se snadno můžete přesvědčit sami.

stavby z betonu

Betonové plastiky

Z betonu se odlévají i různé umělecké předměty, jako jsou sochy, dekorační mísy, vázy, parkové lavičky a mnoho dalších zajímavých výrobků. Bývají součástí vybavení městských parků a některé, zejména drobnější, si můžete zakoupit i pro osobní potřebu.

Betonové ploty

V podobném duchu se dnes zhotovují okrasné betonové ploty. Jde opět o odlitky do tvarových forem s různými povrchy, beton lze obarvit na mnoho různých odstínů a oplocení se sestavuje velmi jednoduše formou stavebnice a metodou suchého zdění bez malty a lepidel.

obytné domy

Betonový plot si můžete objednat pouze jako stavební materiál po jednotlivých dílech a sestavit si jej sami, anebo lze objednávat oplocení i s výstavbou. Stavba betonového plotu je vždy na zvážení, protože každá z desek váží mezi sedmdesáti a sty kilogramy a desky se musí zvedat do výšky, což vyžaduje přítomnost mechanizačních prostředků.

Výhodou betonového plotu je i možnost kombinovat jej s dřevěnými latěmi, anebo jej předsadit živým plotem a vytvořit tak okrasnou a zároveň nepropustnou plotovou bariéru.