Bydlení

Mobilní domy a jejich výroba

V dnešní době je zakázková výroba mobilních domů velkým hitem. mobilní domy mají nízké náklady na výrobu a provoz. Není nutná základu základová deska, stačí domek jen umístit na betonové patky. Jelikož je dům na patkách, nehrozí jeho zatopení ani vlhkost. Zakázková výroba má výhody, že rozmístění a velikosti místností je pouze na Vás. Také si můžete určit kam přijdou okna a dveře. Tyto typy domků jsou vhodné jak pro celoroční bydlení, tak jako rekreační objekty. Životnost mobilního domu je srovnávaná s běžně stavěnými domy z klasických materiálů, jako jsou cihly.

Výroba mobilního domu

Výroba mobilních domů trvá zhruba 3 měsíce po dodání je možné hned druhý den bydlet. Pokud se s firmou domluvíte je možné navštívit ji a prohlédnout si vzorový dům včetně výroby. Můžete tak osobně získat více informací, zeptat se na případné dotazy a dostanete informace k výrobě, přepravě a přípravě na usazení domku. Mobilní dům lze vyzvednout a dopravit na místo vlastní dopravou. http://www.cajenda.cz/ Jelikož je pojízdný není u něj možné mít číslo popisné. Kolečka lze demontovat. Modulový dům nelze přepravit osobně, je důležité připravit patky, na které je umístěn a jelikož je umístěn na trvalo je možné u něj mít číslo popisné.

Výroba mobilního domu

Od roku 2020 musí všechny domy být vybaveny fotovoltaickým systémem pro výrobu elektrické energie. Na výrobu je kladen velký důraz, aby měl pevnou konstrukci a nejkvalitnější zateplení. Pokud se rozmyslíte a prohlédnete si vzorový dům můžete si variabilně měnit vnitřní příčky dle vlastních potřeb. V poslední době se rozrůstá tento typ bydlení, stejně jako montovaný dům nebo dřevostavba. Každý zákazník má svůj individuální vkus, domy se ve většině případech dodávají nevybavené. Je možné si nechat zařídit dům na klíč, kde je zaplacen projekt, výroba, přivezení na místo, montáž, vnitřní vybavení mobilního domu a kolaudace.