Finance

Peníze jsou na prvním místě

Co bychom si my lidé počali, kdybychom neměli peníze? Nevím. Ale jistě vím, že by v takové situaci nikdo nejásal. Protože pak by k žádnému jásotu nebyl důvod. Bez peněz by nám nikdo nic neprodal, bez peněz by nám nikdo nenabízel ani ty nejmizernější a nejzanedbatelnější službičky, bez peněz bychom si nemohli vytvářet žádné dokonalé rezervy do budoucna, třeba na penzi nebo pro případ ztráty zaměstnání… Prostě bychom byli bez peněz ztracení v mnoha, a to i skutečně zásadních záležitostech. A čím bychom pak peníze nahrazovali? Zčásti by nám možná pomohl výměnný obchod, ale to už by vůbec nebylo ono.

centy mince

A tak peníze sháníme, abychom je měli a mohli je i utrácet. Jenže ono se nám to vydělávání nejednou nevede tak, jak bychom si představovali. Pracujeme a dostáváme mzdu nebo coby podnikatelé vytváříme zisk, ale někdy to nestačí. Někdy nemáme tolik peněz, aby se jimi zaplatilo vše, co je zaplatit třeba.

A jak se potom vypořádat se svými ekonomickými problémy? Jak to zařídit, abychom měli dost peněz i v době, kdy jich dost nemáme? Někdy to lze zvládnout už jenom tou poslední možností řešení, jíž je půjčka. A někdy se zdá, že ani to nevyjde, https://wave.rozhlas.cz/co-kdyz-nevyjde-erasmus-5240613 a to když dají žadateli v bance jasně najevo, že není bonitní a proto mu tu nic nepůjčí.

eura peníze

Ale naděje naštěstí umírá poslední. A proto je tady, dokud se neučiní i pokus získat aspoň nebankovní hypotéku. Protože je to právě taková nebankovní hypotéka, kterou mohou dostat i ti, jimž by kvůli jejich problémům nikdo jiný nepomohl. Tady totiž nezáleží ani na výši příjmů, ani na obsahu registrů dlužníků, tady může mít žadatel i hodně zásadní problémy. Ale díky tomu, že zaručí splácení zástavou své nemovitosti, tady přesto uspěje. A dostane peníze, bez kterých už dnes nedokáže nikdo žít.

A tak je u nás mnoho těch, kdo žijí jako lidé, a to jenom díky právě této nebankovní pomoci.